image1 image2 image3

NASZA SZKOŁA W AKCJI...

  

"Dam Ci tlen, a smog i CO2 zjem” to akcja sadzenia drzew, krzewów i roślin miododajnych na szkolnych podwórkach realizowana równolegle z edukacją ekologiczną uczestników.

 W związku z zanieczyszczeniami jakie pojawiły się w naszym świecie, rośliny i drzewa bardzo nam sprzyjają. Nie chodzi tu tylko zanieczyszczenia powietrza, ale również zanieczyszczenia gleby, wody i musimy zadbać o to, żeby zminimalizować zakres tych zanieczyszczeń.

Wraz z naszą szkołą 30 szkół z Bydgoszczy i okolic włączyło się do realizacji projektu Bydgoskiego Alarmu Smogowego pod hasłem „Dam Ci tlen, a smog i CO2 zjem”. Uczniowie w ramach akcji sadzili drzewa i krzewy na szkolnym podwórku.

Posadziliśmy : brzozę brodawkowatą, jarząb pospolity, śnieguliczkę, dziką różę, różę fałdzistolistną, krzewy forsycji i berberysy thunberga. Dzieci nazwały swoje rośliny i zapoznały się z przewodnikiem dotyczącym planowania i utrzymania zieleni przyszkolnej autorstwa Fundacji EkoRozwój.

Więcej informacji na temat projektu:

https://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/7,71270,25668209,dam-ci-tlen-a-smog-zjem-uczniowie-posadza-4-tys-drzew.html?disableRedirects=true

https://www.facebook.com/groups/damcitlen/

Drzewa i krzewy, które posadziliśmy wraz z nazwami:

Berberysy: Auzebiasz, Gryzeld, Berborys, Beniek, Barbarek i Liściosław

Forsycje: Bogumił, Kalinka

Jarzębinę - Armin

 Śnieguliczkę - Zimek

Brzozę -Wasilij

Róże: Helena i Grażyna

 

              Koordynatorzy akcji: Gabriela Kurowska i Barbara Jankowska

 

 

   

PARTNERZY

2020  Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Teresy Ciepły w Bydgoszczy