image1 image2 image3

KAMPANIA WALKI Z GŁODEM

Polski Czerwony Krzyż zachęca wszystkich do włączenia się w obchody Światowego Dnia Żywności i Walki z Głodem, który przypada 16 października. Pragniemy zwrócić uwagę, że marnując żywność przyczyniamy się do marnowania naszej planety.

 

Niewiele osób zdaje sobie sprawę jakie są ekologiczne skutki tego zjawiska. Z doniesień prasowych wynika, że co roku w Polsce marnuje się tyle żywności, ile wystarczyłoby do nakarmienia wszystkich mieszkańców Warszawy przez 10 lat.

Kampania Walki z Głodem ma na celu pogłębianie świadomości opinii publicznej na temat globalnych problemów żywnościowych i wzmacnianie poczucia solidarności w walce z głodem, niedożywieniem i ubóstwem. Są to problemy niezwykle istotne, ponieważ wciąż dwa miliardy ludzi na świecie cierpi z powodu niedożywienia.

Od wielu lat PCK w ramach programu GODNIE ŻYĆ prowadzi magazyn darów, z którego wydaje osobom potrzebującym produkty żywnościowe (konserwy, masło, mleko, jogurty, dżemy, płatki owsiane, ryż, płatki kukurydziane, itp.).

 

Artykuły spożywcze prosimy dostarczać do:

p. Agaty Chechły, sala 23,

p. Ilony Klaman, sala 13.

p. Bartosza Szymańskiego, sala 21.

 

Akcja zbiórki żywności trwa do 13 października 2020r.

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji!

 

   

PARTNERZY

2020  Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Teresy Ciepły w Bydgoszczy