30 kwietnia Dzień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci.

Na całym świecie „Dzień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci” obchodzony jest po raz 13, a w Polsce po raz 11 i po raz trzeci pod rządami ustawy, która wprost zakazuje stosowania kar cielesnych w stosunku do najmłodszych.

My dorośli powinniśmy każdego dnia sprzeciwiać się biciu i krzywdzeniu dzieci. Niestety aktualna, związana z epidemią, sytuacja izolacji, towarzysząca jej niepewność, brak poczucia kontroli, atmosfera napięcia i zagrożenia to impulsy często eskalujące agresję.

W odpowiedzi na ten stan, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę rozpoczęła kampanię społeczną “Za drzwiami”

Zadbaj, by dziecięcy świat był wolny od przemocy, reaguj na przemoc wobec dzieci, masz takie prawo.

Paulina Gehrke

2020  Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Teresy Ciepły w Bydgoszczy