image1 image2 image3

Dopalacze kradną życie

SZKOLNY TYDZIEŃ PROFILAKTYCZNY

„Dopalacze kradną życie”, dopalacze – wypalacze umysłu”, „tylko słabi gracze biorą dopalacze”, „dopalacze są do bani więc depczemy je butami” to tylko niektóre z haseł/myśli przewodnich zapisanych na plakatach stworzonych przez uczniów w tygodniu profilaktycznym odbywającym się w naszej szkole w ramach ogólnopolskiej kampanii Dopalacze kradną życie.

 

W ramach tygodnia profilaktyki zaplanowano szereg działań. Nauczyciele i rodzice uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przy udziale przedstawicieli Polskiego Związku Zapobiegania Narkomanii.

Dla uczniów odbyły się konkursy, prelekcje, pogadanki, godziny wychowawcze, spotkania warsztatowe z funkcjonariuszami Komisariatu Policji Bydgoszcz- „Śródmieście” dotyczące tego gdzie szukać pomocy, dające informacje o dopalaczach – jak działają, jak szkodzą, jak nie dać się oszukać w sklepach internetowych, jak asertywnie odmawiać, jak nie wpaść „w pułapkę”. Udało nam się połączyć naukę, dobrą zabawę i pracę „nad sobą”

Punktem kulminacyjnym całego tygodnia była  Rockowa Akcja  "HEJTUJEMY DOPALACZE" podczas której obejrzeliśmy występ akrobatyczno-teatralny „Myślę, wybieram – NIE BIORĘ”. W rolach głównych wystąpili utalentowani akrobaci- uczniowie naszej Szkoły, przygotowani przez trenera Krzysztofa Czaję

Zaproszeni specjaliści Aspirant Iwona Zygmunt - KP Śródmieście, Renata Latos-Boenigk socjoterapeuta - Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1, Joanna Bińkowska specjalista terapii uzależnień – BORPA uświadomili nas jak niebezpieczne bywają używki, wskazali także jak się przed nimi bronić.

Goście specjalni -  muzycy zespołu ROAN udowodnili, że można doskonale bawić się, bez używek. Tego dnia muzyka była nośnikiem dobrej energii, a emocje które towarzyszyły nam podczas koncertu pozostaną w nas na długo.

ZOBACZ GALERIE ZDJĘĆ

Ogłoszenie wyników na najciekawszy plakat podczas tygodnia profilaktycznego:

                   „Hejtujemy dopalacze i inne środki psychoaktywne”:

Serdecznie dziękujemy wszystkim wychowawcom i uczniom za zaangażowanie  i uczestnictwo w konkursie. Zdaniem jury większość plakatów zasługuje na uznanie i stanowią wspaniały przekaz o szkodliwości i konsekwencji zażywania środków psychoaktywnych. Świadczą o dużej świadomości uczniów na temat zagrożeń stosowania używek.

Kategoria: Gimnazjum nr 57 MS

I miejsce Natan Zniszczol i Kacper Rybacki klasa IIID

II miejsce Aleksandra Tupalska i Nelly Grigoryan klasa IIIB

III miejsce Vanessa Mikołajczak  klasa IIA

Wyróżnienia:

Emila Borkowska , Julia Szpakowska, Nikola Maciejewska, Natalia Jesion klasa IA

Uczniowie klasy IC za kolektywne zaangażowanie w przygotowanie akcji plakatowej na terenie szkoły

Kategoria: Szkoła Podstawowa

I miejsce klasa 4b

II miejsce Oskar Hirsz klasa 6d

III miejsce Julia Błaszyk klasa 6c

Kolekcję refleksyjnych artystycznych i profilaktycznych  plakatów o tematyce dotyczącej profilaktyki uzależnień wykonała Pani Danuta Gruszka, nauczycielka religii ucząca w Zespole Szkół nr 15 MS.

Dziękujemy.

Renata Dudek, Paulina Gehrke

   

PARTNERZY

2019  Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Teresy Ciepły w Bydgoszczy