image1 image2 image3

Poznać, doświadczyć, zrozumieć...

Dnia 3 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji w klasach 1-3 odbyły się zajęcia przeprowadzone przez p. Izabelę Siegert i p. Joannę Brzustewicz-Ziółkowską, które na co dzień pracują w Szkole Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi. Obie panie wraz ze swoimi uczniami przygotowały bardzo interesującą prezentację nt. różnych rodzajów niepełnosprawności i trudności, na jakie napotykają osoby niepełnosprawne.

Dzieci poznały też sposoby pomagania osobom niepełnosprawnym w różnych sytuacjach życia codziennego. Dla uczniów najmłodszych klas zostały też przygotowane ćwiczenia sensoryczne, podczas których mieli okazję doświadczyć, jak odbierają świat osoby niedowidzące, niedosłyszące i niepełnosprawne ruchowo. Zajęcia te wzbudziły wiele emocji.

Ten dzień był doskonałą lekcją tolerancji, empatii i integracji z osobami niepełnosprawnymi.

W imieniu dzieci oraz swoim bardzo dziękujemy nauczycielkom i uczniom z SP nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi za współpracę.

 

Opiekunowie MSU

D. Jankowska i M. Bulman-Goździcka

   

PARTNERZY

2020  Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Teresy Ciepły w Bydgoszczy