image1 image2 image3

Nasi Szachiści przeszli do etapu wojewódzkiego

W dniu 3 grudnia br. w Miejskim Domu Kultury nr 2 odbyły się
Szachowe Igrzyska Młodzieży
z klas 7 i 8 bydgoskich szkół podstawowych.

 

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Nikodem Garbulski z kl. 7a, Mateusz Mazur z kl. 8d, Maksymilian Stróżyński z kl. 8d, Natalia Ćwiklińska z kl. 8b i Kacper Matuszyński z kl. 8b. Igrzyska odbywały się systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Tempo gry wynosiło 15 minut na zawodnika. Nasza drużyna zdobyła IV miejsce w Bydgoszczy.

Natomiast dnia 6  grudnia br. odbyły się Szachowe Igrzyska Dzieci z klas 1-6 bydgoskich szkół podstawowych. Tym razem naszą szkołę reprezentowali: Wojciech Grzegorczyk z kl. 5c, Mateusz i Marcin Iwiccy z kl. 3a, Agata Wnuk z kl. 5c i Łukasz Rydzyński z kl. 4b. Naszym zawodnikom udało się wywalczyć V miejsce, chociaż startowało trzy razy więcej drużyn niż w Igrzyskach Młodzieży. Walki były bardzo wyrównane, zacięte i niezmiernie emocjonujące.

Obie nasze drużyny zakwalifikowały się do Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Szachach, które odbędą się w styczniu 2020 roku.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                                               Opiekun: Alicja Zwiefka

 

   

PARTNERZY

2020  Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Teresy Ciepły w Bydgoszczy