Czytam bo lubię! - wyniki konkursu.

Efektem konkursu biblioteki szkolnej jest kilkanaście haseł reklamujących czytanie.
Czytanie rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, ułatwia wypowiadanie się, pomaga w poprawnym pisaniu, pozwala uciec od problemów dnia codziennego, ułatwia wyciszenie się i uspokojenie emocji, jest mądrą formą spędzania czasu wolnego.

Dziękujemy Wam za udział w konkursie i sformułowanie inspirujących haseł reklamujących czytanie.

Jury konkursowe, złożone z nauczycieli bibliotekarzy postanowiło nagrodzić następujących autorów i ich slogany reklamowe:
miejsce pierwsze  Maksymilian Zachwieja z klasy 6e
Lek na głowę jest w aptece,
a na mądrość w bibliotece.

miejsce drugie
 Jan Stejuk z klasy 6b

Czytanie to umysłu gimnastykowanie.
Czytanie to ciekawe świata poznawanie.

miejsce trzecie ex aequo
  Michał Engel z klasy 6d i Antoni Stejuk z klasy 5c
W naszej szkolnej bibliotece miło się spędza czas.
Gdy masz ochotę na przeczytanie książki odwiedzaj ją nie raz.

Kiedy książka będzie
twoim najlepszym przyjacielem –
będziesz realizował cel za celem.

Nagrody wręczą laureatom wychowawcy.

Dziękujemy i liczymy na Wasz udział w kolejnych konkursach.
Już od 2 grudnia rozpoczynamy akcję „Czytajmy dzieła polskich Noblistów” i konkurs z nią związany dla uczniów klas siódmych i ósmych.

Nauczyciele bibliotekarze