image1 image2 image3

Tolerancja i życzliwość

  

Na całym świecie 16 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, natomiast 21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości -  z tej okazji właśnie tolerancja i życzliwość to słowa klucze, które towarzyszyły nam przez cały miniony tydzień.

W ramach wspomnianego tygodnia uczniowie i nauczyciele naszej szkoły m.in.:

è    nosili przyklejone do ubrań uśmiechnięte buźki,

è    słuchali pogadanek pedagogów i psychologa o „Życzliwości, która pomaga żyć”,

è    czytali i tworzyli hasła „Loesje”, które zawisły na szkolnych korytarzach,

è    wypisywali życzenia na „drzewkach życzliwości”,

è    uczestniczyli w grze terenowej „Poszukiwanie tolerancji i życzliwości w szkole”,

è    pisali list do dyrektora szkoły, „Lubię szkołę, bo…”, w ramach szkolnego konkursu literackiego,

è    brali udział w konkursie fotograficznym „Życzliwość podaj dalej”

è    wybrali najsympatyczniejszego pracownika obsługi

Podsumowaniem Szkolnego Tygodnia Życzliwości i Tolerancji był apel dla uczniów klas 7-8, podczas którego wysłuchali piosenki o koleżeństwie w wykonaniu uczniów klas 1-3 oraz obejrzeli wykonany przez uczniów klas 8c i 8e „spektakl” zatytułowany „Chodź człowieku coś Ci powiem”, mający skłonić do refleksji nad współczesnym światem, nad własnym życiem, a przede wszystkim nad podstawowymi wartościami ważnymi w życiu każdego człowieka. 

                                                                  A. Chechła, P. Gehrke, M. Hamerska                            

 

   

PARTNERZY

2020  Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Teresy Ciepły w Bydgoszczy