image1 image2 image3

Komórka to nie tylko telefon…

     

Komórka to nie tylko telefon… ale podstawowa jednostka budulcowa i funkcjonalna organizmów. Przekonali się o tym uczniowie klas 5 i 7, którzy przygotowali modele 3D komórek roślinnych, zwierzęcych,bakterii i grzybowych.

Uczniowie wykazali się wielką kreatywnością i wykorzystali do tego celu najrozmaitsze materiały: masę solna, plastelinę, były też modele wykonane z żelatyny. Prace przyciągają wzrok kolorami i kształtami oraz zadziwiają precyzją wykonania. Trójwymiarowa powierzchnia przekroju komórek, wyraźnie przedstawiająca organelle komórkowe, pozwoliła uczniom w sposób ciekawszy utrwalić wiedzę o ich budowie i funkcjach.

                                                                     Gabriela Kurowska, Barbara Jankowska

 

 

 

 

   

PARTNERZY

2020  Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Teresy Ciepły w Bydgoszczy