image1 image2 image3

Pamiętamy o naszej Patronce

Dnia 18 października br. obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły.
Z tej okazji odbyły się zawody sportowe dla klas 1-6 zorganizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w rywalizacji czerpiąc z tego wiele radości. Wszyscy dostali pamiątkowe dyplomy, a najmłodsi również medale.

 

Odbyły się również konkursy grafiki komputerowej na „Portret Patronki” oraz prezentacji multimedialnych „Czy znasz patrona swojej szkoły?”. Klasy oglądały film przypominający sylwetkę Pani Teresy Ciepły i rozmawiały o niej na godzinach wychowawczych.

Samorząd Uczniowski zorganizował w tym dniu krótki apel dla uczniów klas czwartych poświęcony sukcesom naszej Patronki Pani Teresy Ciepły. Uczniowie klas ósmych złożyli kwiaty pod portretem patronki.

W dniu 30 października br. uczniowie klasy 1c i 6a udali się na grób Teresy Ciepły, by złożyć kwiaty i zapalić znicze. Przy okazji odwiedzili groby poległych żołnierzy oraz posprzątali opuszczone groby. Starsi uczniowie zaopiekowali się młodszymi, pokazali im jak należy zachowywać się na cmentarzu, jak dbać o groby i zapalać znicze. Klasa pierwsza skrupulatnie pomagała starszym kolegom, słuchając ich i ucząc się od nich. Wyjście zaowocowało integracją dwóch zespołów klasowych z nadzieją na dalszą współpracę.

Pani Teresa Ciepły jest dla naszych uczniów wzorem do naśladowania i zawsze pozostanie w naszej pamięci. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi jej imię.

A. Zwiefka, K. Zwiefka

 

 

   

PARTNERZY

2020  Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Teresy Ciepły w Bydgoszczy