image1 image2 image3

Dzień Jabłka

28 października w klasach 1-3 obchodziliśmy Dzień Jabłka w ramach realizacji programu "Owoce i warzywa w szkole”. Celem zorganizowanych przez wychowawców klas zajęć było zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów, jako źródła witamin, jak również propagowanie nawyku zdrowego odżywiania. W tym dniu uczniowie przyszli ubrani w kolorach jabłek. Świętowanie rozpoczęliśmy od bliższego poznania jabłka.

Dzieci wysłuchały wielu ciekawostek na temat właściwości zdrowotnych tego smacznego owocu. Uczniowie opisywali jabłko, jego wygląd, zapach i smak. Poznali popularne gatunki jabłek. Układali hasła i rymowanki zachęcające do jedzenia tego owocu. Poznały budowę jabłka. Ponadto wykonały jabłko w różnorodnych technikach plastycznych. Były też zadania matematyczne i labirynty, których bohaterem było jabłko. Najwięcej radości sprawiła jednak dzieciom degustacja jabłkowych pyszności. Były szarlotki, jabłecznik, tarty z jabłkami, kompoty, musy, sok, a nawet suszone jabłka.  Zajęcia dostarczyły dzieciom wiele radości, a jednocześnie zwróciły uwagę na korzyści wynikające ze spożywania jabłek. Dziękujemy bardzo rodzicom, którzy zaangażowali się w zorganizowanie tego dnia i dostarczyli przetwory z jabłek.

Dorota Jankowska

Małgorzata Bulman –Goździcka

 

   

PARTNERZY

2020  Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Teresy Ciepły w Bydgoszczy