image1 image2 image3

Nie żyje Wiesław Czapiewski, legendarny trener lekkoatletów.

Wielkim smutkiem napełniła nas informacja o śmierci wybitnego trenera Wiesława Czapiewskiego, który zmarł 19 października, po długiej walce z chorobą. Miał zaledwie 59 lat. Wspominać będziemy pana Czapiewskiego jako świetnego sportowca, który bronił barw Zawiszy i był jednym z czołowych, polskich wieloboistów, ale przede wszystkim jako wyjątkowego trenera.

 

To dzięki jego pracy święcił triumfy halowy Mistrz Świata i Europy Sebastian Chmara, brązowy medalista  Mistrzostw Europy w biegu na 110m przez płotki Artur Kohutek, halowy Mistrz Europy w skoku o tyczce Paweł Wojciechowski, czy brązowa medalistka Mistrzostw Świata Juniorów w siedmioboju Adrianna Sułek. Pan Wiesław Czapiewski był przez kilka lat związany z naszą szkołą jako trener lekkoatletyki. Z bólem żegnamy wyjątkowego człowieka, nie tylko znakomitego fachowca, ale także niezrównanego wychowawcę młodzieży i życzliwego kolegę.

 

   

PARTNERZY

2020  Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Teresy Ciepły w Bydgoszczy