Uczeń naszej szkoły finalistą Ogólnopolskich Mistrzostw w Programowaniu

W dniach  od 13 do 30 maja br. odbywały się Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu „PIX-2019” organizowane przez platformę eduLAB z siedzibą w Warszawie.

Jest to multimedialny konkurs on line, przeprowadzony za pomocą aplikacji www.pixblocks.com, z podziałem na następujące kategorie:

• uczniowie klas I-III szkół podstawowych - kat. "Rookie",
  • uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych - kat. "Skilled",
  • uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych oraz uczniowie klas gimnazjalnych - kat. "Master",
  • uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych - kat. "Ekspert".

Michał Jasiński z klasy 4d brał udziałw tym konkursie w kategorii SKILLED, przebrnął szczęśliwie przez eliminacje, w których brało udział kilka tysięcy uczniów i zakwalifikował się do Finału Ogólnopolskich Mistrzostw
w Programowaniu. Wykazał się on rozległą wiedzą i umiejętnościami w kodowaniu, co zaowocowało zdobyciem tytułu Laureata i zajęciem VII miejsca w Polsce. To wspaniałe osiągnięcie, biorąc pod uwagę wiek Michała i fakt, że w Finale rywalizował on z ponad 1080 zawodnikami.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Alicja Zwiefka