image1 image2 image3

Konkurs Halloweenowy


W tym roku Samorząd Uczniowski włączył się w obchody  Halloween, które organizowane są w naszej szkole od kilku lat przez nauczycieli języka angielskiego. Zwyczaj ten najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Mimo że dzień nie jest świętem urzędowym, cieszy się po święcie Bożego Narodzenia największą popularnością.

Święto Halloween w Polsce pojawiło się w latach 90. Głównym symbolem święta jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami. Nasi uczniowie przygotowali wspaniałe dynie oraz plakaty. Wszystkie te prace konkursowe możemy podziwiać w galerii szkoły. SU przeprowadził konkurs na najciekawsze przebranie,  a klasa 6c przygotowała ozdoby halloweenowe, którymi ustroiła całą szkołę. Konkurs wygrał Maciej Sikorski z klasy 6c! Gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą zabawę!

GALERIA ZDJĘĆ

   

PARTNERZY

2019  Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Teresy Ciepły w Bydgoszczy