image1 image2 image3

I miejsce w Konkursie Przyrodniczym „Zimorodek”

4 kwietnia  po raz pierwszy w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Św. Wojciecha  odbył się Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy - Zimorodek, pod hasłem: „Las i jego mieszkańcy”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów bydgoskich szkół podstawowych klas I – III i został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych. Naszych reprezentantów także nie zabrakło.

Pięcioro uczniów z klasy 1 c brało udział w konkursie. Uczniowie musieli wykazać się znajomością mieszkańców lasu i wiedzą na ich temat oraz rozpoznać gatunki drzew, roślin i grzybów. Mieli aż 14 zadań do wykonania. Był to ogromny stres dla „pierwszaków”, ale świetnie sobie poradzili. Uczennica SP nr 15 z OMS Aleksandra Śpica zdobyła I miejsce. Gala wręczenia nagród odbyła się 16 kwietnia w siedzibie organizatora. Każdy uczestnik spotkania został nagrodzony. Serdeczne gratulacje!

Beata Sołowiej

   

PARTNERZY

2019  Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Teresy Ciepły w Bydgoszczy