image1 image2 image3

Dzień Kolorowej skarpetki w klasie 3C

Dnia 21 marca br. klasa 3c obchodziła, nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, ale również Międzynarodowy Dzień Kolorowej Skarpetki na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa. W zajęciach towarzyszyła uczniom studentka UKW pani Marcelina, która ukończyła Oligofrenopedagogikę i na co dzień pracuje z dziećmi z zespołem Downa.

 

Dzieci układały napisy z działaniami matematycznymi, czytały o zespole Downa i na podstawie tekstu i zdjęć opowiadały, jak wyglądają oraz jakie mają problemy osoby z zespołem Downa. Zaprojektowały własne skarpetki, które potem przypinały klamerkami do sznurka, zawieszonego w klasie z wykorzystaniem rękawic kuchennych, dzięki którym doświadczały trudności z jakimi borykają się w życiu codziennym dzieci z zespołem Downa.

Na zakończenie uczniowie przygotowali i oddali swoje prace, na których napisali krótkie wiadomości do dzieci z jednej z bydgoskich placówek integracyjnych. Dzień był bardzo kolorowy i wesoły, dzieci podczas zabawy nauczyły się wielu ciekawych rzeczy i zdobyły dużo nowych doświadczeń.

 

Katarzyna Zwiefka

 

   

PARTNERZY

2019  Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Teresy Ciepły w Bydgoszczy