image1 image2 image3

Wybory i zaprzysiężenie Samorządu Uczniowskiego

W dniach 1-2.10.2015 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Głosowanie było tajne. Każdy uczeń oddawał jeden głos na wybranego przez siebie kandydata. Po głosowaniu odbyło się komisyjne liczenie głosów. Wyniki przedstawiają się następująco:

SZKOŁA PODSTAWOWA
Katarzyna Kierzek kl. 6b– przewodnicząca
Lidia Frankowska kl. 6b – zastępca przewodniczącej
Klaudia Biskup kl. 5b – sekretarz
Głosowało 210 uczniów, w tym oddano:
204 głosów ważnych i 6 głosów nieważnych.


GIMNAZJUM
Dominika Szupiluk kl. 3a -przewodnicząca
Julia Brzozowska kl. 3a – zastępca przewodniczącej
Kacper Rybacki kl.3d - sekretarz
Głosowało 222 uczniów, w tym oddano:
219 głosów ważnych i  3 głosy nieważne.

 Zaprzysiężenie Samorządu Uczniowskiego

            Dnia 5.10.2015 roku  podczas apelu odbyło się zaprzysiężenie Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej  i Gimnazjum. Wybrani w demokratycznych wyborach przedstawiciele społeczności uczniowskiej składali uroczyste ślubowanie na sztandar Zespołu Szkół nr 15 MS. Oto treść przysięgi:


"My przedstawiciele nowej rady uczniów przyrzekamy:

godnie reprezentować uczniów naszej szkoły, dbać o jej dobre imię

i troszczyć się o jej wizerunek, uczciwie sprawować powierzone nam funkcje,

jak najlepiej współpracować z nauczycielami, szanować wszystkich pracowników szkoły".


Po uroczystym ślubowaniu głos zabrali liderzy Samorządu Uczniowskiego, którzy wręczyli nagrody i dyplomy zwycięzcom plebiscytu na „Najsympatyczniejszego Chłopaka” oraz klasom, które wygrały konkurs „Dnia Krawata”. Na koniec głos zabrał dyrektor szkoły pan Tomasz Gadziński, który przypomniał  wszystkim uczniom regulaminy i zasady bezpieczeństwa obowiązujące w szkole.

   

PARTNERZY

2019  Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Teresy Ciepły w Bydgoszczy