image1 image2 image3

Poznajmy się! – klasa 1a gości 6-latki z Przedszkola nr 16

19 lutego uczniowie klasy 1a wraz z wychowawcą mieli przyjemność gościć dzieci z Przedszkola nr 16 w Bydgoszczy. Sześciolatki początkowo nieco onieśmielone, już po chwili ochoczo włączyły się do zajęć i wspólnie ze swoimi starszymi kolegami, zgłębiały tajniki przyrody. „Niewidzialne wokół nas – co wiemy o powietrzu?” to temat zajęć, a zarazem pytanie, na które przedszkolaki oraz uczniowie wspólnie poszukiwali odpowiedzi.

Dzięki przeprowadzeniu prostych doświadczeń przyrodniczych dzieci odkryły właściwości powietrza i przekonały się, że nie mogą bez niego żyć ludzie, rośliny, ani zwierzęta. Zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie wykazali się doskonałą znajomością źródeł zanieczyszczenia powietrza wokół nas. Najwięcej emocji wzbudził jednak eksperyment wykonany przez Alę z grupy IV i Szymona z klasy 1a. Wszyscy z zapartym tchem obserwowali „samopompujący się" balon, który został napełniony tajemniczym gazem, powstałym z połączenia octu i sody.

Justyna  Kosz

 

   

PARTNERZY

2020  Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Teresy Ciepły w Bydgoszczy