image1 image2 image3

Maraton pisania listów

Nasza szkoła  po raz drugi włącza się i  w ogólnoświatową akcję organizowaną przez Amnesty International  - Maraton Pisania Listów. 

Na świecie tysiące ludzi cierpi prześladowania, jest niesłusznie skazanych na długoletnie więzienie, są wypędzani ze swoich domów tylko dlatego, że chcą bronić praw obywatelskich. Nie popełnili żadnego przestępstwa, nigdy nie stosowali agresji czy przemocy, a jednak władze w ich krajach aresztują ich, pozbawiają wolności lub ograniczają im prawa.

My możemy zamanifestować solidarność z tymi osobami. Wystarcz napisać listy do władz w ich obronie. Wielu bohaterów Maratonu Pisania Listów zostało zwolnionych z więzień lub skrócono im wyroki. Nie bądź obojętny. Napisz list.

Akcję w naszej szkole będą przeprowadzali nauczyciele historii, edb i wychowawcy klas. Listy piszemy od 03.12 – 10.12.2018.

Wszelkich informacji udziela Anna Kiełpinska

   

PARTNERZY

2019  Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Teresy Ciepły w Bydgoszczy