image1 image2 image3

„Niepodległa 1918-2018 oczami uczniów…”

  

11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków – Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata”. To dzięki tym, którzy pozostali nieugięci, nasz Naród wyszedł zwycięsko z dziejowej próby.

 To właśnie z tej okazji w całym kraju było i jeszcze nadal jest organizowanych wiele okolicznościowych imprez, konkursów. Również i my jako nauczyciele SP nr 15 z OMS chcieliśmy dołączyć się do tych uroczystych obchodów poprzez organizację międzyszkolnego konkursu: „Niepodległa 1918-2018 oczami uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych”, a tym samym zachęcić przede wszystkim Was drodzy uczniowie do zastanowienia się nad dziejami naszej ojczyzny.

W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie szkół podstawowych pisali list do kolegi z zagranicy, w którym starali się przybliżyć obchody tego wyjątkowego dnia, jakim jest 11.11, a ich starsi koledzy tworzyli esej na temat szeroko pojętej wolności.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu organizowanego w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego, nad którym patronat objęła Pani Poseł Ewa Kozanecka, odbyło się 28.11.2018 

Laureatami zostali:

I miejsce: Maja Szeremet – SP nr 62

II miejsce: Zofia Niedziałowska – SP nr 56

III miejsce: Kinga Jażdżewska – SP nr 56

 

I miejsce: Oskar Kośmider – ZS Osielsko

II miejsce: Zuzanna Pochwała – ZS Osielsko

III miejsce: Mateusz Wasilewski – SP nr 46

 

Wyróżnienia otrzymali:

 

Aleksandra Bocian – SP nr 56

Pola Buczkowska – SP nr 32

Hubert Dziubich – SP nr 46

Paulina Gatz – ZS 34

Paweł Jodkowski – SP nr 15 z OMS

Aleksander Krelski – SP nr 38

 

Serdecznie gratulujemy!

 

A. Chechła, A. Stpiczyńska, A. Kiełpinska,  A. Zalas

 

 

 

 

 

   

PARTNERZY

2019  Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Teresy Ciepły w Bydgoszczy