Ogólnopolski Dzień Matematyki

Dnia 13 września 2015 roku nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskich obchodów Dnia Matematyki pod patronatem MEN. Święto to zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 r. Od tego czasu było organizowane co roku w każdą pierwszą środę marca. W pierwszych obchodach tego święta wzięło udział 286 tys. Uczniów z 98 krajów świata.

Światowy Dzień Matematyki z każdym rokiem rozrastał się. W 2012 roku wzięło w nim udział prawie 6 mln uczniów z całego świata. W Polsce pierwsze ogólnopolskie obchody naszego Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve. W tym roku szkolnym nasi uczniowie wezmą udział w obchodach. Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Czekamy na materiały, przygotowane przez organizatorów i już teraz zachęcamy do dobrej zabawy w marcu 2016 roku!