image1 image2 image3

Ogólnopolski Dzień Matematyki

Dnia 13 września 2015 roku nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskich obchodów Dnia Matematyki pod patronatem MEN. Święto to zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 r. Od tego czasu było organizowane co roku w każdą pierwszą środę marca. W pierwszych obchodach tego święta wzięło udział 286 tys. Uczniów z 98 krajów świata.

Światowy Dzień Matematyki z każdym rokiem rozrastał się. W 2012 roku wzięło w nim udział prawie 6 mln uczniów z całego świata. W Polsce pierwsze ogólnopolskie obchody naszego Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve. W tym roku szkolnym nasi uczniowie wezmą udział w obchodach. Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Czekamy na materiały, przygotowane przez organizatorów i już teraz zachęcamy do dobrej zabawy w marcu 2016 roku!

   

PARTNERZY

2019  Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Teresy Ciepły w Bydgoszczy