image1 image2 image3

I linia poszła na spacer…..

Pod koniec września uczniowie klasy 3c uczestniczyli w lekcji muzealnej zorganizowanej przez Galerię Sztuki Współczesnej w Bydgoszczy. Lekcja nosiła tytuł „ Wyprowadź linie na spacer”. Dzieci uczyły się jak narysować długą linię i nadać jej określony kształt  bez odrywania ręki od kartki. Przy pomocy prostego rysunku uczniowie stworzyli barwną opowieść o przygodach linii. Lekcja łączyła w sobie treści plastyczne i polonistyczne, gdyż dzieci musiały na końcu opowiedzieć to, co narysowały. Duże zainteresowanie najmłodszych wzbudziły też obrazy znajdujące się w galerii - dzieci chętnie dzieliły się swoimi wrażeniami na ich temat.

Joanna Janczar-Janik

   

PARTNERZY

2019  Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Teresy Ciepły w Bydgoszczy