image1 image2 image3

RADOŚNIE ŚWIĘTUJEMY 11 LISTOPADA

 

W czwartkowy  poranek, 10. 11. 2016 r., uczniowie klas  sportowych 2d i 3d przedstawili montaż słowno - muzyczny, przygotowany z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

 Widzowie odbyli krótką, jakże wspaniałą lekcję historii, przypominając sobie dzieje rozbioru Polski i walki  Polaków o odzyskanie upragnionej  wolności. Uczniowie przygotowali ciekawą, dziecięcą interpretację znanych pieśni patriotycznych ‘’Wojenko, wojenko’’, ‘’My, Pierwsza Brygada’’. Były też elementy musztry wojskowej - kiedy to prowadzący podawał hasło „Czwórki twórz” uczniowie sprawnie ustawili się w wyznaczonych miejscach. 

Wszyscy zgromadzeni  odświętnie ubrani,  z przypiętymi biało – czerwonymi rozetami, uroczyście i z powagą  zaśpiewali  pełną wersję hymnu  naszego kraju. Chwilę wcześniej uczniowie przypomnieli historię powstania hymnu Polski.

Apel uczennicy klasy 2d ‘’Cieszmy się i radujmy, że żyjemy w wolnym kraju,  że możemy uczyć się,  trenować i bawić’’ zakończył świąteczny poranek, a rozbawiona gromada dzieci z chorągiewkami w  dłoni  wesoło i radośnie  zaśpiewała piosenkę :

                                 Jesteśmy Polką i Polakiem

                                 Kochamy Polskę z całych sił

                                 Chcemy byś również kochał ją i TY i Ty.                 

                                                                                                     G. Jazłowska, G Stępień

 

   

PARTNERZY

2020  Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Teresy Ciepły w Bydgoszczy