Wizyta Baby Jagi u dentystki

Uczniowie klas 1a i 2 b oraz 2c i 3 a wzięli udział w spotkaniu z panią stomatolog połączonym z promocją książki z bibliotecznej półki. Pani stomatolog przeczytała uczniom fragment książki St. Zygmunta i J. K. Siwka  pt.: "Baba Jaga u dentystki". Następnie przystąpiła do rozmowy z uczniami na poważne tematy.

Co należy jeść i pić, kiedy, jak i ile razy dziennie zęby myć, jaką wybrać pastę, jak często je kontrolować, to były główne pytania skierowane do uczniów.  Na modelu jamy ustnej zademonstrowała, jak prawidłowo myć zęby. Ochotnicy przystąpili po kontrolą pani doktor do praktycznego szczotkowania zębów, niektórzy uczniowie chwalili się kolorem swoich plomb, a inni opowiadali, do kogo przyszła Wróżka Zębuszka. Każdy uczestnik spotkania otrzymał ulotkę informacyjną „Dzieciństwo bez próchnicy” z dobrymi radami dla rodziców i opiekunów.

I. Complak-Kosiak

2020  Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Teresy Ciepły w Bydgoszczy