NA PODBÓJ KALIFORNII- XI EDYCJA KONKURSU

Zapraszamy do wzięcia udziału w XI edycji konkursu języka angielskiego
dla klas gimnazjalnych
pn. „Na podbój Kalifornii”

Regulamin konkursu:

1. Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności językowych uczniów i wzbudzenie zainteresowania młodzieży kulturą państw anglojęzycznych.
2. Konkurs odbędzie się 12 maja 2016r. o godz. 15.30 w Zespole Szkół nr 15.
3. Pytania konkursowe będą dotyczyły Kalifornii, a językiem konkursu będzie angielski.
4. Uczniowie będą rozwiązywali zadania w parach. Prosimy o wytypowanie maksymalnie dwóch zespołów dwuosobowych ze szkoły.
5. Zgłoszenia należy przesłać listownie, faxem lub na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem „Konkurs j. angielskiego”, do dnia 6 maja 2016r. Prosimy o podanie nazwisk uczniów i ich opiekunów, adresu szkoły oraz adresu e-mail osoby zgłaszającej.
6. W przypadku remisu organizatorzy zastrzegają sobie prawo do przeprowadzenia dogrywki.
7. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody oraz dyplomy, a nauczyciele-podziękowania.
8. Zagadnienia obowiązujące na konkursie:
a. podstawowe informacje na temat stanu: nickname, motto, symbole (zwierzę, kwiat), pieczęć, populacja, wielkość, graniczące stany, stolica,
b. historia : First European settlers, name origin, Mexican-American war, missions, USA admission, Kennedy in LA, capitals, Transcontinental Railroad.
c. gorączka złota: najważniejsze daty i efekty, J. Sutter i J. Marshall,
d. atrakcje turystyczne (bank pojęd: Golden Gate Bridge, Hearst Castle, Alcatraz, Fort Ross, Angels Flight, Rodeo Drive, Yosemite National Park, Mount Shasta, Los Angeles City Hall, Legoland, Disneyland, Death Valley, Glorry Hole, Hollywood sign, Route 66, Big Sur, Grauman's Chinese Theatre, Cedar Trees, James Dean Memorial, Wall of Fame Paramount Pictures, World Tallest Thermometer, Silicon Valley, 2 zadania do tego zagadnienia będą obejmowały polecenia : podpisz zdjęcie oraz na podstawie opisu podaj nazwę atrakcji turystycznej,
e. mapa: znajomość położenia największych miast, rzek, jezior, pustyni, atrakcji turystycznych,
f. ciekawostki : najwyższy punk, najniższy punkt , najgorętsze miejsce , największe drzewo , najbardziej zaludnione miejsce.
Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

Ogłaszamy konkurs towarzyszący imprezie głównej - quiz na temat Kalifornii.
Odpowiedz na poniższe pytania w j. angielskim. Swoje odpowiedzi prześlij na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. ODPOWIEDZI PRZYJMUJEMY TYLKO DROGĄ MAILOWĄ. Podaj swoje imię i nazwisko, nazwisko nauczyciela uczącego i adres szkoły, a w temacie wpisz QUIZ o Kalifornii. Wśród osób, które udzielą prawidłowych odpowiedzi do dnia 6 maja 2016r. rozlosujemy nagrody książkowe.
Pytania quizowe:
1. What is the capital of California?
2. What was the first name of California?
3. What states is California bordered by?
4. What is the name of the ocean to the west?
5. How many US states are larger than California?
6. What can you see on Californian flag?
7. What is the motto?
8. What is California’s state flower?
9. What is the nickname of California ? Why?
10. What is the highest summit in California?
11. What is the population of California?
12. What famous bridge is there in San Francisco? How long is it?
13. Which famous actor was the governor of California?
14. Which US president was born in California?
15. How many times has California hosted the Olympic Games?

Zespół Szkół Nr 15 MS
ul. Czerkaska 8 85-641 Bydgoszcz
tel. (52) 341-28-11
fax. (52) 341-28-11