image1 image2 image3

Wycieczka klasy 6 d do Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni


 

Dnia 18 marca odbyła się wycieczka uczniów klasy 6d do Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Okazało się, że nasi fani piłki nożnej są też znakomitymi eksperymentatorami.

 

                                                   

Tego dnia, przez dłużej niż trzy godziny, sprawdzali jakie właściwości mają różne ciecze, badali właściwości magnesów, sprawdzali na własnej skórze jak czuje się fakir po wstaniu z własnego łóżka. Niektórzy doskonalili swoje umiejętności w jeździe gokartem, w którym koła skręcały się odwrotnie niż kierownica, a jeszcze inni sprawdzali jak trudno poruszać się wózkiem na kółkach po zaaranżowanym „torze przeszkód”. Byli świadkami i wykonawcami doświadczeń z lewitującymi piłkami, rozwiązywali łamigłówki i robili zdjęcia. Tych i wielu, wielu innych atrakcji doświadczyli uczniowie naszej klasy.  Krótko mówiąc: dobrej zabawy nie było końca.

                                 

   

PARTNERZY

2020  Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Teresy Ciepły w Bydgoszczy