"NIEKTÓRZY LUBIĄ POEZJĘ"

„ Niektórzy- czyli nie wszyscy.

Nawet nie większość wszystkich ale mniejszość.

Nie licząc szkół, gdzie się musi…”

Wcale nie pod rygorem przymusu polonistki z Zespołu Szkół nr 15 Mistrzostwa Sportowego pod patronatem FUNDACJI WISŁAWY SZYMBORSKIEJ oraz

INSTYTUTU FILOLOGII POLSKIEJ I KULTUROZNAWSTWA UKW

zorganizowały międzyszkolny konkurs recytatorski:

W CZWARTĄ ROCZNICĘ ŚMIERCI Z WIZYTĄ W SALONIE PIERWSZEJ DAMY POLSKIEJ POEZJI.

Konkurs,  tak jak i w ubiegłym roku,  adresowany był do uczniów szkół podstawowych, którzy zmagali się recytacją Jej utworów, a także do uczniów szkół gimnazjalnych, którzy wybrany tekst Poetki recytowali w języku polskim i wybranym języku nowożytnym.

Jury w składzie: dr A. Norkowska (pracownik Zakładu literatury dawnej i edytorstwa Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy)  p. wicedyrektor E. Stpiczyńska, p. Agnieszka Hubert-Kaczmarek, miało nie lada kłopot, by wśród uczestników wyłonić zwycięzcę. Na szczęście po burzliwych obradach udało się wyłonić zwycięzców, wśród których znaleźli się:

Kategoria szkoła podstawowa:
I miejsce:
Kamila Łączna SP 56
II miejsce: Laura Stróżyńska ZS Osielsko
III miejsce:
Michał Zając ZS Osielsko
Wyróżnienie: Julia Błaszyk SP 69

Kategoria szkoła gimnazjalna:
I miejsce: Maximilian  Rak Gim. nr 6
II miejsce:
Ola Mazur ZS Osielsko
III  miejsce:
Anna Dąbrowska Gim. nr 52
Wyróżnienie:
Wiktoria Wójcik ZS Osielsko

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, tomiki Noblistki, komplety piśmiennicze oraz pendrive

Jako organizatorki, pragniemy serdecznie podziękować za patronat oraz nagrody ufundowane przez Fundację Wisławy Szymborskiej.

Serdecznie gratulujemy Laureatom oraz dziękujemy za kolejny wspólny konkurs!