I MIEJSCE W VI MISYJNYM KONKURSIE BOŻONARODZENIOWYM.

Uczeń klasy 3b Aleksander Jankowski zdobył I  miejsce w VI Misyjnym Konkursie Bożonarodzeniowym pod hasłem „Otwórzmy drzwi, otwórzmy serca dla dzieci na Madagaskarze"organizowanym przez Ognisko Misyjne „Comunnio” działające przy Zespole Szkół nr 14 w Bydgoszczy.

Celem konkursu było propagowanie Papieskiego Dzieła Misyjnego dzieci, wsparcie duchowe i materialne misjonarzy i ich podopiecznych, poszerzenie wiedzy o krajach misyjnych, a także rozwijanie umiejętności plastycznych. Nadesłanych zostało 80 prac z województwa kujawsko- pomorskiego. Olek w swojej kategorii wiekowej wykonał pracę plastyczną – Okładka do kalendarza nawiązującą do hasła konkursu. Nagrodzone prace plastyczne zostaną  wydrukowane w formie kartek świątecznych i rozesłane do misjonarzy na całym świecie oraz wykorzystane do wykonania kalendarza misyjnego na rok 2017.

Olkowi i jego opiekunce Pani Danucie Kocikowskiej serdecznie gratulujemy!