„Potrafię-Ratuję”

W tym roku pierwszy raz odbył się szkolny konkurs z pierwszej pomocy przedmedycznej „Potrafię-Ratuję”. Do rywalizacji stanęły trzyosobowe zespoły – razem 27 uczestników z klas ósmych.

Najpierw do rozwiązania był test z wiedzy teoretycznej a następnie każdy zespół miał do wykonania wylosowane zadanie praktyczne, które polegało między innymi na pomocy osobie z wychłodzeniem organizmu, złamaniem kończyny, nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca.

Większość poszkodowanych przeżyłoby dzięki pomocy naszych uczniów!!!!

Poniżej przedstawiamy laureatów:

I miejsce:  Szymon Rychcik, Tomasz Kociński, Oskar Przybył (klasa 8d)

II miejsce: Alicja Maławy, Oliwia Pokorska, Lena Bielunkiewicz (klasa 8a)

III miejsce: Sawin Nowak, Klaudia Ziętek,  Zuzia Frasz (klasa 8c)

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

A.Chechła, P. Gehrke

2021  Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Teresy Ciepły w Bydgoszczy