Akcja charytatywna w ramach wolontariatu

Kujawsko Pomorski Oddział Okręgowy PCK w Bydgoszczy, aby kontynuować udzielanie pomocy najbardziej potrzebującym, zorganizował kolejną akcję charytatywną w bydgoskich marketach w dniach 28 i 29 maja br. z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Wolontariusze PCK zbierali do koszy oznakowanych znakiem czerwonego krzyża artykuły żywnościowe, słodycze, zabawki i środki higieniczno- sanitarne. Była też zbiórka pieniędzy do puszek. Artykuły te i pieniądze trafią do dzieci z najuboższych rodzin.

Wolontariusze z naszej szkoły wsparli tę akcję. Kwestowali w markecie „Auchan” w galerii „Rondo”. Uzbierali 290 złotych oraz pozyskali wiele artykułów żywnościowych.

Bardzo dziękujemy naszym wolontariuszom, czyli Olkowi Jankowskiemu oraz Dawidowi Kośmiderowi. Wykazali się oni ogromnym zaangażowaniem oraz chęcią niesienia pomocy innym ludziom.

I.Klaman, B.Szymański

2021  Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Teresy Ciepły w Bydgoszczy