image1 image2 image3

''Łapy, łapy, cztery łapy...'', czyli nasi zwierzęcy przyjaciele.

  

Przyjaźń jest możliwa nie tylko między ludźmi. Trudno znaleźć wierniejszych przyjaciół niż zwierzęta. Nasi futrzani przyjaciele wiedzą, kiedy czujemy się smutni lub przerażeni, szczęśliwi lub radośni i odpowiednio reagują. Każdego dnia są po naszej stronie jak wierny towarzysz i niezłomny przyjaciel.

 Po przeczytaniu tych cytatów zrozumiecie , dlaczego wielu ludzi uważa swojego psa (lub kota ) za najlepszego przyjaciela.


"Zwierzęta są najlepszymi przyjaciółmi. Nie zadają pytań, nie krytykują. "

George Elliot

"Pies jest jedyną istotą na ziemi, która kocha cię bardziej, niż siebie samego."

Josh Billings 

"Ktoś, kto nigdy nie miał psa, przeoczył cudowną część życia."

Bob Barke

 "Życie jest takie krótkie a nasze zwierzęta większość czasu spędzają czekając, aż wrócimy do domu."

John Grogan

 "Wierności i przebaczenia ucz się od psa"

Bogumił Buczyński

 "Wielcy ludzie mają zazwyczaj tak wielkie serce, że się w nich zawsze znajdzie miejsce dla uczciwego psa" 

Kornel Makuszyński

 "Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa"

Alfons Toussenel

 "Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał, i kota, który będzie go ignorował".

D. Bruce

"Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los"

Oscar Wilde

"Zwierzęta są najlepszymi przyjaciółmi. Nie zadają pytań, nie krytykują."

George Eliot

"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?"

Mark Twain

Uczniowie z klasy 5 c i 6 a też uważają, że zwierzęta są naszymi największymi przyjaciółmi i dlatego postanowili przedstawić naszej szkolnej społeczności swoich pierzastych przyjaciół.

Moim wymarzonym zwierzakiem jest żółw lądowy. Lubię żółwie ,dlatego że długo żyją .Mają one twardą skorupę i gdy zobaczą drapieżnika, to szybko się kryją. Jedzą różne liście. Żyją średnio około 70-120lat!

Mój żółw miałby na imię Tuptuś.  Miałby on bardzo piękne terrarium  z jaskinią , w której byłby pojemnik, do którego bym wkładał jedzenie. Żółwie są roślinożerne i potrafią mocno ugryźć ,więc trzeba uważać, ale Tuptuś byłby spokojny i grzeczny, zatem czasami wypuszczałbym go na spacer po domu. Latem wyprowadzałbym go na dwór, ale pod moim czujnym okiem. A zimą kładłbym go przy kaloryferze. Bardzo chciałbym mieć żółwia. 

 

Stasio Brzuchalski , klasa 5 c

 

Moim zwierzakiem jest Murzynek. Mam go dwa lata, zabrałem go ze schroniska. 

Już od początku stał się moim psim przyjacielem. Jest czarno-beżowym kundelkiem.

Murzynek uwielbia jedzenie i różnego typu smakołyki. 
Często ma ochotę na zabawę ze mną . Lubi wychodzić z nami na długie spacery. 
Mój pies jest strachliwy. Boi się odkurzacza, hałasu i dużej ilości ludzi koło niego. 
Murzynek przede wszystkim nie lubi kąpieli i bardzo mało szczeka. 
Kocham mojego psa za to, że przy jest mnie .
Nigdy bym go nie zamienił na innego zwierzaka. 

Kacper Walkowiak, klasa 6 a

 

Kocham zwierzęta a najlepszym przyjacielem zabaw jest dla mnie od roku mój piesek o imieniu  Nella. Wzięliśmy do razem z mamą ze schroniska. Jest to pies średniego wzrostu ze sztywną sierścią w dwóch kolorach - czarnym i  brązowym. 

Uszka ma malutkie w kształcie litery V a oczy brązowe. Ma około 2 lat. 

Mój kudłaty przyjaciel jest wierny i wesoły. Uwielbia bawić się maskotkami  oraz piszczałkami. Kiedy wracam ze szkoły ,on pierwszy mnie wita merdając ogonkiem 

i podskakując z radości. Codziennie chodzimy na długie spacery ,podczas  których 

moja Nelcia dużo biega i aportuje . 

Uważam , że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Jest wierny i oddany. Dla mnie mój pies jest wyjątkowy i cieszę się , że go mam.  

Polecam wszystkim adopcję zwierzątka ze schroniska , można pomóc wielu 

zwierzakom odnaleźć własny dom, a samemu zyskać przyjaciela na zawsze. 

Olek Górny , klasa 6 a

 

Mój pies nazywa się Kassy. Ma czarne oczka, biało- czarną sierść .Jest bardzo mała ,ma małe łapki a jej buźka jest przesłodka.

Zawsze , gdy idzie na spacer, jest bardzo szczęśliwa. Ale gdy wracasz z nią do domu, czasami sobie powarczy. Lubi, jak się ją głaszcze i jak na ciebie patrzy ,to masz ochotę ją przytulić.  

Jest opiekuńcza. Gdy  rzuca się jej   zabawkę ,to po nią biegnie i przynosi, aby ponownie jej  rzucić. Sprawia jej przyjemność  ,kiedy zabieramy ją do dziadków na działkę, ma tam dużo przestrzeni i może się wybiegać.   

Mimo że czasami na mnie warczy ,nie wyobrażam  sobie ,aby nie było jej w naszej rodzinie

Igor Wajer, klasa 6 a

Zwierzę na zdjęciach to nasz największy przyjaciel, mój i mojej rodzinki. Nazwaliśmy go Teddy. Ma osiem lat i jest dla nas bardzo ważny. Rasa naszego psa to golden retriever .Teddy bardzo duży, waży prawie 40 kg! Ma bardzo milutką sierść, ale też duże zęby.

Jest moim największym przyjacielem. Lubimy razem grać w piłkę nożną. Jest bardzo szybki….szybko też podkrada mi jedzenie z talerza ,kiedy nie widzę. Ale nie złoszczę się na niego, bo bardzo go kocham. Nie lubi zostawać sam w domu. Gdy wracamy, to szaleje i skacze z radości. Przynosi nam wtedy „słodziaki”, żebyśmy się z nim bawili. To jego ulubione zabawki.

To tylko pies……

Tak powiesz. A ja w psie widzę:

Jego duszę, uczucia.

Widzę w nim najlepszego przyjaciela….”

                                                    Wiernego członka rodziny.

 

Filip Choczaj , klasa 6 a

 

Moje zwierzątko to kotek , którego dostałam od cioci. Kot ma na imię Elza i ma około 5 latElza jest duża, na brzuchu i łapkach ma białą sierść. Na grzbiecie ma sierść. jasnoszarą i czarną . Ma wielkie zielone oczy.

Wychodzi na dwór, bo jak była mała, ciągle wariowała ,więc zaczęłam ją wypuszczać na dwór. Kiedy wychodzę na spacer z mamą ,Elza idzie za nami jak pies. Sama wraca do domu oraz , gdy idziemy na zakupy ,czeka na nas przed sklepem . Pije wodę z kranu, czasem herbatę z kubka .Śpi mi w nogach , na krzesłach komputerowych, w kartonach,w mojej szafie, w koszu na pranie i w walizce. Lubi się bawić patykiem z doczepianą piłeczką. Czasem widzę przez okno ,że siedzi na masce samochodu. Raz ,kiedy była mała ,zrzuciła naleśnika z talerza i zaczęła się nim bawić a potem uciekła. Kiedy zabieramy ją na wakacje , siedzi w kontenerze i jest bezpieczna. Każdy dzień spędzony z Elzą jest dla mnie ważny . Nie wiem ,co bym bez niej zrobiła.

Eliza-Ioana Hâncu, klasa 5 c


Moje domowe zwierzątko to kot . Jest brązowy i ma brązowe, ale trochę ciemniejsze, pręgi. Jest trochę grubiutka . Obecnie ma 4,5 roku . Ma na imię Puszka , ale nazywam ją Punia. Znalazłem ją na podwórku, wtedy miała zaledwie rok. 

Moje zwierzątko lubi się bawić autkami i klockami. Wchodzi do kartonów i bardzo dużo śpi. Kiedy chce jeść ,to stuka  w miskę i przenosi  ją na środek przedpokoju .Kiedy mam lekcje ,to wchodzi mi na klawiaturę. Ulubionym miejscem mojego pupila jest mój parapet lub leżak na kaloryferze .Czasami drapie kanapę i obgryza kwiaty. Nie wiadomo ,czemu mój kot zrzuca przedmioty z mebli. Bardzo często mnie rozśmiesza,kiedy się bawi. Umie głośno dopominać się pieszczot i smakołyków. Nawet w tym celu otwiera sobie szafę. 

Puszka jest moim przyjacielem i wiernym towarzyszem . Bardzo kocham mojego czworonoga. 

Piotrek Cieślik, klasa 5 cMój chomik ma na imię Tosia. Jest ona słodka, sprytna,śmieszna, wybredna, szalona. To taki mały głodomór. Lubi banany, słonecznik, sezam,marchewki, liście mlecza. Nie przepada za zbyt długim trzymaniem jej na rękach oraz głaskaniem.

Gdy śpiewam, to podbiega do mnie, jakby chciała posłuchać. Gdy powiem :''Smaczek!'', to podbiega i sprawdza, czy nie mam dropsa. Zawsze , gdy dosypuję jej jedzenia, wchodzi na drugie piętro w swojej klatce i patrzy tak, jakby sprawdzała, czy porcja jest wystarczająco duża.

To zabawne i kochane zwierzątko!

Weronika Kasperowicz, klasa 6 a

 

Poznajcie mojego kotka, który ma na imię Micunia . To zwyczajny-nadzwyczajny ''dachowiec''.Micunia ma bardzo charakterystyczny czarny krawacik na białym futerku.

Moja koteczka bardzo się lubi bawić puszystym drucikiem i lubi , gdy się ją drapie za uszkiem. Często wchodzi do mojej szafy z ubraniami i dlatego zdarza mi się mieć jej kłaczki na ubraniu.

Wieczorami najpierw biega i psoci po całym mieszkaniu a potem zasypia razem ze mną .

Nie wyobrażam sobie życia bez mojego kotka!

Marta Szumska, klasa 5 c

 

Mam trzy zwierzątka : psa Nukę i dwie świnki morskie:Felusia i Dudusia.

Nuka jest słodka , trochę głuptasek , ale bywa także złośliwa. Miała sześcioro rodzeństwa, które również zostało adoptowane.

Feluś lubi się przechwalać . Lubi kolor żółty i zielony. Miał rodzeństwo, które widział ostatni raz , gdy był malutki. Wszystkie jego siostry i bracia znaleźli swoje domy.

Duduś jest starszy od Felusia. Jest słodziakiem. On też ma swoje ulubione kolory! Tak jak Feluś jest wielbicielem żółtego i zielonego, ale ma tylko swój kolorek, to niebieski.

Marta Serokos, klasa 6 a

 

Mój pies wabi się Cassii. Jest to suczka średniego wzrostu, rasy labrador. Jej sierść i oczy są brązowe, a nos różowy.

Cassii jest strasznym łakomczuchem. Oprócz swojej karmy zje wszystko, co się jej da ,np. chipsy, ziemniaki, lody a nawet sushi! Lubi także wychodzić na spacery, ale najbardziej biegać na naszej działce. Mój pies jest bardzo wesoły i przyjazny, umie reagować na różne polecenia i komendy ,takie jak :''Siad, leżeć, łapa, zdechł pies oraz obrót'' Kiedy wracam ze szkoły , bardzo się cieszy, skacze i merda ogonkiem. Czuje się dobrze w naszym towarzystwie. Kiedy jesteśmy smutni ,umie nas rozbawić, podchodzi i liże nas oraz przytula.  Kocham mojego pieska, bo to mój prawdziwy przyjaciel!

 

Martyna Maciejewska, klasa 6 a

                                                                        opracowała Małgorzata Świtała

 

 
MARTA SEROKOS 6A
 
KACPER RYCHLIK 6A
 
 
ALEKSANDER GÓRNY 6A
 
MARTA SZUMSKA 5C
 
WERONIKA KASPEROWICZ 6A
 
 
FILIP CHOCZAJ 6A
 
AMELIA MALARSKA 6A
 
 
IGOR WAJER 6A
 
 
   

PARTNERZY

2021  Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Teresy Ciepły w Bydgoszczy