image1 image2 image3

Narodowe Święto Niepodległości

 

Święto Odzyskania Niepodległości to ważne wydarzenie w historii Polski.

W tym roku obchodzimy 102. rocznicę Odzyskania Niepodległości.

 

 

W związku z Narodowym Świętem Odzyskania Niepodległości, a także obecną sytuacją wywołaną koronawirusem, zachęcamy Was drodzy uczniowie i Wasze rodziny do wspólnego zaśpiewania (11.11.2020 r.) Hymnu Polski – „Mazurka Dąbrowskiego".

W niełatwym dla wszystkich czasie wróćmy myślami do przeszłości, wskrześmy dumę ze swojej narodowości oraz pokażmy kolejny raz nasz patriotyzm.

Podkład muzyczny: https://www.youtube.com/watch?v=AJsWz9SlpfA

Zachęcamy do zapoznania się z ulotką „Szanuj, kochaj, chroń” przygotowaną przez Ministerstwo Obrony Narodowej, która w syntetyczny sposób opisuje prawidłowe sposoby prezentowania flagi i innych symboli narodowych. Broszura wskazuje również, jaką postawę przyjąć w czasie śpiewania hymnu, a także wymienia najczęściej popełniane błędy podczas wykonywania „Mazurka Dąbrowskiego”.

              Anna Kiełpinska, Agnieszka Stpiczyńska, Jakub Sadowski Bartosz Szymański

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

PARTNERZY

2020  Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Teresy Ciepły w Bydgoszczy